Gazdi Kör
Ha instant megoldás helyett szeretnéd érteni a folyamatot és szívesen fordítod a szabadidődet arra, hogy a kutyáddal közösen tanulj, akkor a legjobb helyen jársz.
Tréning, ami támogatja a kapcsolatotokat és a hétköznapjaitokat
A Kutyajó-lét podcast műsorvezetőivel beszélgettünk trénerségről, kutyajó-létről, szimatmunkákról és a szarvasgombászatról
Online kutyatréning
Egyéni Online tréningek
Hatékony módszerek rátok szabva
Fókuszban a kapcsolatotok és az igényeitek
Kiscsoportos Felevés elleni tréning
HAMAROSAN ...
(én már nagyon várom :)
Kutyaszempontok / BLOG
Mitől lesz jó egy séta - neki és nekem? Ingyenes tartalom
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."
Mahatma Gandhi
Gazdi Kör tréningek
Ha hatékony és etikus segítséget szeretnél magadnak és a kutyusodnak, akkor keress bátran, nem harapok :)
Velem megkapod a szükséges elméleti alapokat
A jó tréninghez elengedhetetlen, hogy tudd, hogy mit miért csinálunk és hogy értsd, hogy miért nem célszerű bizonyos helyzetekben rövidíteni az utat.
A tréningfeladatok gyakorlati kivitelezéséhez is aktív és részletes támogatást kapsz
A hosszabb távú elköteleződés miatt is nagyon fontosnak tartom, hogy ne csak az első alkalomig érezd, hogy "ez jó lesz", "ennek van értelme", hanem a teljes folyamat során. Fontos, hogy jól érezd magad és hogy a kutyádon is lásd az alakuló eredmények mellett, hogy ő is szereti a közös gyakorlásaitokat.
Mindezt játékos, jó hangulatú formában
Hiába az alapos elmélet, a gyakorlati kivitelezés sok buktatót rejt a legegyszerűbb helyzetekben is, ezért azokat részletesen megbeszéljük az órákon. Ha videót is készítesz a gyakorlásotokról, akkor pedig azt kielemzem és finomhangoljuk a folyamatot, hogy valóban hatékony legyen a tréning.
Rólam (a rövid verzió)
Tóth Luca
Luca vagyok, gazdiknak segítek.
Elemző típusként szeretem megérteni a dolgokat. Két téma pedig nagyon érdekel, az egyik a kutyák, a kutyázás, a másik a pozitív pszichológia (ez utóbbi csak laikus, hobbi szinten, de a hogyan működünk és miért kérdéskör szerintem nagyon izgalmas). Amikor a két téma találkozik, akkor pedig teljesen lázba jövök, ezért lassan, de biztosan, a legkedvesebb hobbim a munkámmá vált.
2022 óta másodállásban egyéni tréningeket tartok gazdiknak, amely során a kutya-jólléti szempontokat tartom elsődlegesen a fókuszban, mert megérdemlik (nemsamponreklám) és mert a leghatékonyabb módszerek a leghumánusabbak.💟
Emellett pedig a gazdi-jólléti szempontokat is szem előtt tartom. Sokszor tapasztalom, hogy a kutyázásban is maximalisták vagyunk, így gyakran nem csak a kutyáink, hanem saját magunk felé is túl nagy elvárásokat támasztunk, nem ünnepeljük meg a sikereinket. Emellett sok kutyaiskolán a gazdikkal való bánásmódot sem tartom egészségesnek, ezért a saját óráimon kiemelt figyelmet szánok arra, hogy a tudásátadás számodra is élvezetes legyen és biztonságban érezd magad.
A tréningek során a jól kivitelezett gyakorlás része, hogy hogyan érezzük magunkat, mi és a kutyánk. 💟
A Gazdi Kör
A Gazdi Körrel a célom, hogy a gazdik számára, Számodra mutassak utat egy tudatosabb, etikusabb és játékosabb kutyázás felé. A saját négylábú társunk megismerése általában a kulcs, hogy adott helyzetben tudjunk segíteni a szőrösnek és saját magunknak. Ehhez kíváncsiságra, nyitottságra és kalandvágyra is szükség van, de hogy is lenne kutyád, ha ezek a tulajdonságok már eleve nem lennének veled.
Ami lenyűgöz a kutyákban, az a kitartó hozzáállásuk - a legsutább kétlábúval is gyönyörűen kommunikálnak, az alkalmazkodóképességük, a játékosságuk és az orruk, illetve az orruk adta szuperképességeik.
A kutyázásban pedig az a lenyűgöző, hogy folyamatosan fejlődik és nagyon is jó irányba. Míg egy 10-15 éve olyan félreértelmezések jelentették a mainstream vonalat, mint a "falkázás", a hierarchiázás és bizonyos viselkedésekre a keménykedés, büntetés és kiabálás volt a javasolt reakció a "balanced" kutyaiskolákon is, vagyis az olyan iskolák esetében, ahol már akkoriban is dolgoztak a pozitív megerősítéssel (pl ültetés, fektetés, helyben maradás vagy behívás tanítására), addig ma már szerencsére egyre többen tudjuk, hogy pozitív és fear free módszerekkel lehet tanítani, hogy a földről ne egyen össze mindenfélét a négylábú, hogy az agresszív viselkedések hátterében a két leggyakoribb ok a félelem és a fájdalom, amelyekre nyilván nem az erőszakoskodás és a fenyítés a jó megoldás. Szerencsére egyre többen tudjuk, hogy a félelmet és általában a negatív érzelmeket nem lehet simivel, figyelemmel és jutival megerősíteni, vagyis igen, ér összebújással nyugtatni a viharfélős kutyust, ha számára ez kívánatos. A felsorolt pár példát pedig számos kutatás és gyakorlati tapasztalat is alátámasztja. Ez a dinamikus fejlődés pedig nagyon lelkesítő. Ráadásul itthon is egyre többen vagyunk, akik szívesen döntögetik a korábbi tabukat és nyitottak a fejlődésre, a humánusabb, kreatívabb és igazságosabb, összességében szerethetőbb kutyázásra.
Szerintem érdemben foglalkozni a kutyáinkkal és törekedni arra, hogy minél jobban megértsük őket teheti igazán teljessé a kapcsolatunkat. Míg nekik alapértelmezett visszafelé ez az üzemmód, mi emberek, simán hátradőlünk amikor már van egy épkézláb behívásunk - amit nem mellesleg alapértelmezett elvárásnak tekintünk egy ponttól (szintén a balanced és averzív technikákat is alkalmazó iskolák által terjesztett megközelítés), pedig ennél sokkal nagyobb alázatra lenne szükségünk. Egyik kapcsolatunk sem statikus, így természetes, hogy a kutyánkkal való kapcsolatunk sem. Itt is igaz a közhely, ami szerint egy kapcsolat annyi, amennyit beleteszel. Sőt, ha igazságos szeretnék lenni, pontosabb így: a kutyáink fantasztikus előzékenységgel tanítanak minket, szóval jobb a kapcsolatunk velük, mint amennyit mi magunk beleteszünk :D.
A tréningek során 3 irány kapcsolódik és keveredik, az elmélet, ami megadja az alapköveket, és aminek segítségével más témákban is magabiztosabban tudsz majd eligazodni, könnyebben tudsz majd segíteni a kutyádnak és magadnak, a tanítás, ami maga a gyakorlati oldal, illetve a játék, ami gyakran szét sem választható a tanítástól. Ettől lesz szerethető mindkettőtök számára a folyamat.
Hálás vagyok Nalának (a kis rózsaszín trikós szőrgombócnak a képről), hogy ilyen kitartóan tanítgat, átver, játékra hív és hogy megmutatta a gyakorlatban, hogy milyen fantasztikus dolog a kutyázás és az élet vele.
Empower
Elérhetőségek
Gazdi Kör Hírlevél
luca@gazdikor.com
+3620/924 8691
© 2024. All rights reserved.